Imagine Dragons lanseaza single-ul “NEXT TO ME”

0
shares
Be First to Share ->
Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google+
Share on LinkedIn
Pin to Pinterest
Share on StumbleUpon
+

După ce au cucerit topurile internaţionale cu albumul Evolve, cu peste 4 milioane de streamuri şi 1.3 milioane de copii vandute, Imagine Dragons lansează astăzi piesa “Next To Me” impreună cu KIDinaKORNER / Interscope Records.
Piesa a fost produsă de către Alex da Kid şi este primul release de la ultimul album de succes, Evolve. Incă din prima zi de la lansare, piesa “Next To Me” este deja numărul 1 în topul de recomandări World Record with Zane Lowe, pe Beats 1.

Cu această ocazie, cei de la Imagine Dragons au anunţat şi calendarul turneului Evolve Tour, urmând să viziteze toată partea de nord a Americii. Biletele se vor pune în vânzare începând cu 3 martie pe livenation.com.
Fanii se pot înscrie aici până pe 25 februarie, ora locală 3 PM, pentru a cumpăra bilete în exclusivitate.

Aşa cum şi-a obişnuit publicul deja, cei de la Imagine Dragons au pregătit şi de data aceasta pachete speciale VIP care conţin o serie de exclusivităţi dedicate fanilor săi.

În această vară, HBO Documentary Films va lansa şi documentarul Live Nation Productions Believer, care îl are în prim plan pe solistul Dan Reynolds. Documentarul explorează tema Bisericii Mormone în relaţie cu mişcarea LGBTQ.

Așadar, acestea fiind spuse, vă invit cu multă plăcere să ascultăm împreună piesa “Suflet pereche”, după care vă aștept cu părerile voastre. Enjoy!

{focus_keyword} Imagine Dragons lanseaza single-ul “NEXT TO ME” 1fd91139 999e 45d5 a7f6 9cd6c10ce667

CALENDARUL EVOLVE TOUR, AMERICA DE NORD:

Tuesday, June 5, 2018 Hartford, CT XFINITY Theatre
Wednesday, June 6, 2018 Boston, MA Xfinity Center
Friday, June 8, 2018 Bangor, ME Darling’s Waterfront Pavilion
Saturday, June 9, 2018 Holmdel, NJ PNC Bank Arts Center
Monday, June 11, 2018 Syracuse, NY Lakeview Amphitheater
Wednesday, June 13, 2018 Toronto, ON Budweiser Stage
Saturday, June 16, 2018 Hershey, PA Hersheypark Stadium
Sunday, June 17, 2018 Cleveland, OH Blossom Music Center
Tuesday, June 19, 2018 New York, NY Madison Square Garden
Thursday, June 21, 2018 Detroit, MI DTE Energy Music Theatre
Friday, June 22, 2018 Indianapolis, IN Ruoff Home Mortgage Music Center
Sunday, June 24, 2018 Omaha, NE CenturyLink Center
Tuesday, June 26, 2018 Sioux Falls, SD Denny Sanford PREMIER Center
Wed, June 27, 2018 Milwaukee, WI* Summerfest
Friday, June 29, 2018 Saratoga, NY Saratoga Performing Arts Center
Saturday, June 30, 2018 Camden, NJ* BB&T Pavilion (already announced)
Monday, July 2, 2018 Bristow, VA Jiffy Lube Live
Tuesday, July 3, 2018 Virginia Beach, VA Veterans United Home Loans Amphitheater at Virginia Beach
Thursday, July 5, 2018 Raleigh, NC Coastal Credit Union Music Park at Walnut Creek
Saturday, July 7, 2018 Columbia, SC Colonial Life Arena
Sunday, July 8, 2018 Brandon, MS Brandon Amphitheater
Tuesday, July 10, 2018 Nashville, TN Bridgestone Arena
Wednesday, July 11, 2018 St. Louis, MO Hollywood Casino Amphitheatre
Friday, July 13, 2018 Tinley Park, IL Hollywood Casino Amphitheatre
Saturday, July 14, 2018 Kansas City, MO Sprint Center
Monday, July 16, 2018 Denver, CO Red Rocks Amphitheatre
Wednesday, July 18, 2018 Albuquerque, NM Isleta Amphitheater
Saturday, July 21, 2018 Los Angeles, CA The Forum
Tuesday, July 24, 2018 Concord, CA Concord Pavilion
Thursday, July 26, 2018 Bozeman, MT Bobcat Stadium
Monday, July 30, 2018 Wichita, KS^ Intrust Bank Arena
Wednesday, August 1, 2018 Tulsa, OK^ BOK Center
Thursday, August 2, 2018 Austin, TX Austin360 Amphitheater
Saturday, August 4, 2018 Houston, TX Cynthia Woods Mitchell Pavilion
Sunday, August 5, 2018 New Orleans, LA Smoothie King Center
Tuesday, August 7, 2018 Orange Beach, AL The Wharf Amphitheater
Thursday, August 9, 2018 West Palm Beach, FL Coral Sky Amphitheatre
Friday, August 10, 2018 Tampa, FL MIDFLORIDA Credit Union Amphitheatre
Sat, October 20, 2018 Dallas, TX*+ Toyota Stadium

Comentarii